magazín pro pro náruživé příznivce pivního moku a pivní kultury

Kam na pivo

12.04.2019 publikováno v sekci  Kam na pivo, Novinky a zajímavosti

Pivovar Svijany každoročně hodnotí kvalitu svijanských restaurací. Hodnotí se celková čistota, teplota ve sklepě, způsob čepování, chuť, vůně a čirost piva nebo správné mytí skla. Certifikaci od pivovaru získalo celkem 133 restaurací a hospod. Tady je desítka nejlepších podle hodnocení, které pivovar zveřejnil letos:

06.03.2019 publikováno v sekci  Kam na pivo, Novinky a zajímavosti

Češi jsou národ pivařů. Velké oblibě se těší velké i malé pivovary ve středních Čechách, které se stávají čím dál častěji cílem výletů.

28.02.2017 publikováno v sekci  Kam na pivo

Nekuřácká pivnice v centru Prahy nabízí více než 100 míst k sezení. Na osmi pípách ochutnáte výběr z českých a bavorských místních pivovarů.  

27.02.2017 publikováno v sekci  Kam na pivo

Minimálně do 19. století sahá historie hostince U Slovanské lípy na pražském Žižkově. Hospodu naleznete na Tachovském naměstí, kousek od vchodu do Žižkovského tunelu pod pražským Vítkovem, který spojuje čtvrti Karlín a Žižkov.Atmosféru starého Žižkova navozuje dobový rustikálni interiér.

27.02.2017 publikováno v sekci  Kam na pivo

Pivovarský klub je zavedeným podnikem hned vedle autobusové nádraží a stanice metra Florenc. Na čepu standardně nabízí 6 točených piv, kterých nabídka se neustále obměňuje. Klub byl otevřen v roce 2005 a za období do roku 2017 se na čepu objevilo víc než 900 druhů piv.