V minipivovaru Groll se vaří pivo podle původní receptury a tradičním způsobem, jak jej kdysi v 19. století vařil sládek Josef Groll, který je považován za otce tzv. plzeňského typu piva (známého pod označením pils).
První várku tento bavorský sládek uvařil v Plzni 5. října 1842. Můžeme se jen dohadovat, zda nové pivo bylo spíše dílem náhody vzešlým z odvážného experimentování mladého bavorského sládka, nebo šlo o promyšlený výsledek odvážné kombinace surovin a netradičního technologického postupu. Faktem ale zůstává, že podkvasené bavorské pivo z odlišných českých surovin - žateckého chmele, měkké plzeňské vody a světlejšího sladu připravovaného anglickou technologií v nové sladovně sklidilo hned napoprvé v plzeňských hostincích velkých úspěch.
Dominantami unikátního procesu výroby piva jsou v restauraci umístěné měděné varné kotle vsazené do kachlových kamen, ve kterých se pivo vaří. Raritou je i měděná pánev - neboli štok, v které se mladina odděluje od kalu. Vyčištěna se chladí v replice 160 let starého sprchového chladiče a odtud se stáčí do vodou chlazených kvasných dubových kádí, ve kterých mladé pivo týden kvasí.
Devět ležáckých vysmolených dubových sudů o objemu 450 l je další chloubou tohoto dnes již ojedinělého pivovaru. Zde pivo zraje jeden měsíc.
Výsledkem je Lotr 11° světlý ležák, Groll 12° světlý ležák a Kapr 14° tmavý ležák, více informací o našich pivech. Celý proces výroby piva vede a řídí Ing. Miroslav Kapr. Pivo můžete ochutnat v útulné Grollově pivnici, v restauraci s výhledem na varny nebo ve venkovním posezení.