magazín pro náruživé příznivce pivního moku a pivní kultury

Pivovar Kroměříž s.r.o. (Maxmilian)

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
2012
Status pivovaru: 
Aktivní
Hodnocení pivovaru
Average: 4.5 (6 votes)

Provoz byl slavnostně zahájen v červenci v roce 2012, a navázal tak na tradici vaření Poctivého piva v Hanáckých Athénách. Pivo v našem pivovaru je vyráběno klasickou technologií, to znamená, že nepoužíváme žádné extrakty ani urychlovací procesy. Vyrábíme spodně kvašená piva, ležáky světlé, tmavé, speciály a pro letošní letní sezónu jsme připravili lehké pivo G-MAX s příchutí šťavnatého růžového grepu. Veškeré technologické zřízení je v nerezovém provedení. Při výrobě používáme kvalitní žatecké chmely, moravské slady, pivovarské kvasinky a kvalitní vodu.

K pivu Maxmilian můžeme říci, že je živé, nepasterované, s vyšším obsahem kvasinek, plnější chuti, s vyšší avšak vyváženou hořkostí. Stejně jako naši předkové rozvážíme pivo napřímo z pivovaru do okolních hospůdek a restaurací. 

Přímý kontakt s našimi výčepními nám umožňuje neustálou kontrolu kvality čepovaného piva Maxmilian na hospodských stolech. Naše pivo můžete zakoupit v 5, 15, 30 a 50l sudech, v 1l, 1,5l PET láhvích, v dárkovém skle o obsahu 0,75l,2l s pákovým uzávěrem a dárkové kazety pro slavnostní chvíle s třemi druhy piva. K prodaným sudům Vám rádi zapůjčíme výčepní zařízení. Tato výčepní zařízení jsou určena pro menší akce tipu oslava narozenin, grilování atd. (uchladí cca 15-20l/1hod). Pro pořádání větších akcí (koncerty, hody, sportovní akce atd.) jsme, připraveni Vám pronajmout stan, profesionální výčepní zařízení, pivníka včetně obsluhy. Cena v tomto případě je dohodou. Vychlazení sudů s pivem na akce je zdarma. Pro sběratele nabízíme k prodeji pivní sklenice, pivní tácky, etikety a trička.

Více informací : 
Související články