magazín pro náruživé příznivce pivního moku a pivní kultury

Vánoční speciály z pivovaru Rohozec - Unger 18° a pivní pálenka

Sváteční období už pomalu klepe na dveře a v Pivovaru Rohozec se rozhodli nám toto období ještě více zpříjemnit. Přichystali hned dvě limitované novinky, které na Rohozci nemají obdoby. Na chuť si přijdou jak pivaři, tak i fanoušci něčeho tvrdšího.

O chladné prosincové večery se postará první pivo rohozecké limitované edice Unger 18°, které je uvařeno na počest zakladatele pivovaru Ferdinanda Ungra. Jeho tvář také příhodně zdobí pivní etiketu. Pivo Unger 18° je vařené na tři rmuty, charakterizuje ho tmavě zlatavá barva, plná a silná chuť. Není to žádné pivo pro dámičky, obsah alkoholu je 8,2 % a hodí se hlavně pro vaše výjimečné okamžiky. O tom, že se jedná o limitovanou edici, svědčí i navařené množství. S nákupem neotálejte, k dispozici bude pouhých 200 hl, a to jak v lahvích, tak i v 30 l a 15 l sudech. V prodeji bude Unger 18° na začátku prosince. K dostání bude slavnostní speciál přímo v pivovaru, ale také na řadě dalších prodejních míst. Jejich konkrétní seznam bude zveřejněn na webu pivovaru (www.pivorohozec.cz), Facebooku a Instagramu. V Rohozecké restauraci si jej samozřejmě budete moci vychutnat v točené podobě.

Spojení Pivovaru Rohozec s regionální palírnou Dlabka dalo vzniknout také historicky první sudově zralé pivní pálence z Rohozce. K její výrobě bylo vybráno nejoceňovanější rohozecké pivo „světlá 13°“, které získalo mnoho prestižních pivních ocenění, a to včetně Světové pivní pečeti na mezinárodním pivním festivalu v Českých Budějovicích. Světlá 13° předala pálence příjemnou vůni a čistou sladovou chuť. Od ležení v dubovém sudu má pálenka jemnou zlatavou barvu. Opět bude v prodeji pouze pár kusů a každá lahev této edice je navíc originál. Etikety totiž nesou označení ročníku a jedinečné číslo lahve. Závěrečnou pomyslnou třešničku dodává osobitý podpis ředitele pivovaru Františka Jungmanna. Prodej bude rovněž zahájen na počátku prosince. Stejně jako sváteční 18° bude i pivní pálenka dostupná přímo v pivovaru, v Rohozecké restauraci a na dalších prodejních místech v ČR, jejichž seznam naleznete ZDE.

Zimní období tedy s přehledem přečkáme, tedy ti, kteří si včas nakoupí limitované novinky Pivovaru Rohozec. Dobrou zprávu je také fakt, že letošními svátečními edicemi na Rohozci nekončí a do budoucna plánují další speciály. Máme se tedy na co těšit!

Pivovar: 
Zdroj: 

Tisková zpráva pivovaru