Srpnová volba sládků 2022: Lehký letní Ale SandÁLE

Ve více než tisícovce restaurací po celé republice se bude v srpnu čepovat pivo s příznačným názvem SandÁLE. Svrchně kvašený letní Ale je osvěžující lehké pivo s americkými kořeny, ideální pro horké letní dny. „Lehký letní Ale mohli příznivci Volby sládků ochutnat už před pěti lety. Patří tak k nejstarším recepturám, které jsou součástí Volby sládků do dnešních dní. Protože ale každé léto přináší nové zážitky, i my pokaždé drobně pozměníme recepturu, složení sladů a chmelů a vznikne unikátní pivo ideální na letní posezení s přáteli.“ říká manažer Volby sládků Tomáš Drahoňovský.
Jde o světlé, svrchně kvašené, nefiltrované pivo s bohatou chmelovou vůní a chutí s tóny grapefruitu a lesního ovoce. Pro jeho výrobu byly použity plzeňský a mnichovský slad a americké chmely odrůd Chinook, Simcoe a Amarillo. Obsah alkoholu dosahuje 4,1 % a hořkost pak hodnoty 31 IBU.
Letní Ale SandÁLE bude k mání pouze čepovaný a fanoušci speciálních piv si mohou najít nejbližší výčepní místo na stránkách volbasladku.cz .

Zdroj: 

Tisková zpráva pivovaru