Pivní slavnosti Tábor 2024

Čas a místo konání akce
14.03.2024 to 16.03.2024
hotel Palcát
2 9. května
Tábor
Pivní slavnosti Tábor 2024

Zveme vás na PIVNÍ SLAVNOSTI TÁBOR 2024, které se budou konat již tradičně v prostorách hotelu Palcát ve dnech 14. - 16. 3. 2024. Pivo budete moci ochutnat od více než 20 pivovarů z celé České republiky a také se můžete těšit na bohatý doprovodný a kulturní program.

Kulturní program:
Čtvrtek: Flying Parties, The Bombónky Karla Točíka, Alkehol
Pátek: Flying Parties, Poletíme?, Peshata
Sobota: Flying Parties, Keks, Mňága a Žďorp

Celým večerem bude provázet moderátor Vladislav Slezák. Těšit se můžete na několik pivních soutěží.

22 PIVOVARŮ NA JEDNOM MÍSTĚ

Nabídka pivovarů bude opravdu bohatá. Můžete se těšit na 22 pivovarů, více než 100 druhů piv. 

rodinný pivovar Pacov

Rodinný minipivovar Pacov byl založen v roce 2009. Navazuje na tradici vaření piva v bývalém pivovaru, založeném roku 1569. www.pivovarpacov.cz

Pivovar Transformátor

Pivovar Transformátor si za deset let své existence vydobyl své místo mezi českými minipivovary. Svědčí o tom každoroční ocenění z prestižních soutěží ( Pivní pečeť, Jarní cena českých sládků). Pivovar se věnuje pouze pivům spodně kvašeným, tedy českým ležákům. Dej bůh štěstí.

Staropramen

Prezentované speciály: Stella Artois: belgický speciál 12° světlý ležák Hoegaarden White: belgický speciál 12°, svrchně kvašené pivo Hoegaarden Rosée: belgický speciál Guinness: irské tmavé pivo

Pivovar Svijany

Pivovar Svijany patří mezi nejstarší pivovary v Česku, byl založen před rokem 1564. Svijanský pivovar používá pro výrobu Českého piva typický způsob výroby.

pivovar Bernard

Rodinný pivovar Bernard v Humpolci je tradičním výrobcem předního českého piva. „vlastní cestou“

Soběslavský pivovar Rašelina

Soběslavský pivovar byl otevřen 26.6. 2021. Vychází z historie měšťanského pivovaru v Soběslavi jehož počátek spadá do 17. století. Pivovar je součástí areálu společnosti Rašelina a.s.

pivovar Křížek

Pivovar KŘÍŽEK jsem založil a první várku uvařil koncem roku 2018 v Táboře na „Kouřimově“. S plánovaným ročním výstavem 50 hektolitrů se můj pivovar právem řadí k nejmenším komerčním pivovarům v České republice. Splnil se mi sen. Kdo by si nepřál mít na zahradě pivovar! Vařím piva tradiční i netradiční. Světlá, tmavá. Prostě piva, na které mám chuť a která mě baví. To vše z lásky k výbornému pivu. A na závěr pivovarské „Dej Bůh štěstí“.

Ládví Cobolis

Pivovar Ládví Cobolis vznikal v Kulturním domě Ládví na přelomu let 2017 a 2018. Původní restaurace je od základů přestavěna na moderní podnik kombinující industriální styl se dřevem.

Pivovar Hulvát

Pivovar Hulvát byl založen roku 2018 partou tří pivních nadšenců a navazuje na jejich dlouholeté domácí vaření piva, kterému se věnují již od roku 1998.

Pivovar Chotěboř

Pivovar Chotěboř je prvním nově postaveným průmyslovým pivovarem v novodobé pivovarské historii. Vyrostl na kraji města a v roce 2009 zahájil výrobu. Bylo to po 33 letech od posledního pivovaru uvedeného do provozu v minulém století v tehdejším Československu.

Pivovar LYER

V SRDCI NP ŠUMAVA V prosinci 2013 jsme na Modravě v centrální části NP Šumava otevřeli stylový pivovar vystavěný na původních základech starých stavení. Téměř okamžitě se se svými ležáky zařadil Pivovar LYER ke špičce českého pivovarnictví, čehož jsou důkazem četná ocenění na prestižních soutěžích. Poctivá šumavská piva vaříme pod obchodní značkou LYER. V létě turisté a v zimě běžkaři oceňují zejména výčepní piva, dále i ležáky a speciální piva LYER.

Pivovar Obora

Malý pivovar založený v roce 2015 v jižních Čechách. Najdete jej pár kilometrů od Tábora, ve vesničce Obora.

Pivovar Zvíkov

Pivovarský dvůr Zvíkov, založený v roce 1993, je jedním z nejstarších minipivovarů v České republice a leží pouhých pár set metrů od královského hradu Zvíkov.

Pivovar Trilobit

Pivovar Trilobit byl založen v lednu 2017. Pivovar se nachází v Libni v jedné z budov bývalého Anglického pivovaru. V roce 2017 se pivovar zúčastnil několika soutěží, např. Jarní cena sládků na Zvíkově, 27. Mezinárodní pivní festival v Českých Budějovicích (v roce 2018 zde s černou 14 získali druhé místo) a v Národní degustační soutěži "České a moravské pivní koruny 2017" získali stříbrnou korunu a o rok později zlatou. Sládkem pivovaru je Petr Buriánek, který je i současně spolumajitelem pivovaru.

Pivovar Louka

Pivovar byl založen v roce 2020, jeho srdcem je trojnádobová varna o kapacitě 500L. Roční výstav pivovaru je přes 1300 hl a postupně roste. Za svou krátkou dobu na trhu si vydobyl místo v několika multipípových pivnicích napříč celou českou republikou. Od samého začátku produkce posbíral pivovar několik ocenění v uznávaných pivních soutěžích zejména za svrchně kvašená piva typu APA, IPA. Produkce pivovaru se poslední dobou zaměřuje na široké spektrum pivních stylů od klasických ležáků, přes svrchně kvašená piva, stouty až po moderní ochucená piva typu fruitipa a pastry sour.

Pivovar Balík

Jsme rodinný pivovar na okraji Jižních Čech, nedaleko hory Blaník ve vesničce Vosná. Vaříme převážně spodně kvašená piva. Ve stálé nabídce můžete ochutnat naší nejprodávanější Jedenáctku, dále Desítku, Dvanáctku, a černý ležák Black B, příležitostně pivní speciály. Ochutnat naše pivo můžete v Hospodě Vyšetice, zakoupit lahve a sudy lze převážně v pivovaru, v sezoně čepujeme na okolních kulturních akcích.

Pivovar Protivín

Protivínské pivo Základem znamenité chuti protivínského piva je dlouholetá historie jeho vaření, vysoce kvalitní voda a fortel jihočeských sládků. Naši sládci vaří pivo s láskou a péčí podle tradiční receptury již více než 400 let. Používáme přitom křišťálově čistou vodu z hlubinných vrtů, kvalitní český slad a vynikající žatecký chmel. Výsledkem je skvělé pivo vyznačující se plnou chutí, typickou sladovou vůní a jemnou hořkostí.

Pivovar Purkmistr

Pivovar Purkmistr je součástí komplexu Pivovarského dvora v Plzni-Černicích, zahrnující pivnici, konferenční sál, bowling a pivní lázně. Pivovar navazuje na tradici bývalého domažlického pivovaru a používá některé z jeho ochranných známek. Pivo je vařeno klasickou technologií 2 rmutovým způsobem podle tradičních receptur. Pivovar má kapacitu 1650 hl ročně. Pivovar vaří širokou paletu nefiltrovaných a nepasterizovaných piv .

Pivoboard

Pivo Board je létající pivovar z Prahy. Vznikl na podzim roku 2021. Až na pár výjimek se snažíme vařit piva vcelku jednoduchá, nicméně základní měřítko je, aby piva byla velice pitelná. Pivo Board jsme založili ve dvou, já Michal, pracuji v pivovarství přes 10 let a Tomáš, to je zase frajer v IT

Pivovar Stráž

Pivovar, který navazuje na tradici vaření piva ve Stráži nad Nežárkou, která započala v roce 1553. Pivovar vznikl v bývalém objektu podniku JAS Stráž nad Nežárkou, který vyráběl dřevěné hračky a oprotože vaření piva skončilo takřka před 100 lety, nový pivovar začal s čistým stolem.

Pivovar Bizon

PIVOVAR BIZON byl založen v roce 2011 v obci Čižice na jižním Plzeňsku. Vaříme na varně o objemu 20 hl nefiltrovaná a nepasterovaná piva tradičními řemeslnými postupy, hlavní proces kvašení probíhá v prostorově chlazených spilkách, následně pivo dozrává několik týdnů v ležáckých tancích.

Pivovar Poutník

K výrobě piva Poutník používáme nejen kvalitních surovin, ale i klasické technologie. Všechny tyto přednosti se ještě zvyšují tím, že piva jsou nepasterizovaná. To znamená, že výrobky pivovaru mají nejenom výbornou chuť, ale i významnou výživnou hodnotu s příznivými fyziologickými účinky.

Vstup na akci od 18 let
Čtvrtek: Vstup od 17:00
Pátek: Vstup od 15:00
Sobota: Vstup od 15:00

Těšíme se na vás!

Související články: 
Více informací