magazín pro pro náruživé příznivce pivního moku a pivní kultury

MEDOVÁ 12% z pivovaru Kohutka Vyšní Lhoty je nejlepším pivem festivalu malých pivovarů v Padochově

,

Na pivním festivalu "malých pivovarů" 2019 v Padochově se uskutečnil 10. ročník soutěže minipivovarů České republiky o "NEJLEPŠÍ PRÁZDNINOVÉ PIVO 2019".  Všechny pivovary, které se soutěže chtěli zůčastnit, museli dodat vzorek v množství 2 litry od každého druhu piva. Celkem bylo dodáno 328 vzorků. Dodané vzorky hodnotila porota zložená ze  7 členů (degustátorů-porotců). 5 členů jsou odborníci - sládkové, majitelé pivovarů a aktivní sběratelé pivních suvenýrů. 2 členové jsou laikové - návštěvníci pivního festivalu, tedy veřejná část poroty.
Celkem soutěž probíhá  v 15 kategoriích. Úplně nejlépe hodnocené piva ze všech 13 kategorií ziskává cenu pro absolutního vítěze festivalu.
Soutěže se v roce 2019 zúčastnilo celkem 86 minipivovarů z celé České republiky.

Výsledky: 

A. Výčepní pivo (světlé, polotmavé, tmavé) (do 10,99% EPM)
1. KATEŘINA ŽITNÉ PIVO - Kyjovský pivovar  (sládek Josef Brauner)

2. DIVOČÁK 10° - Pivovar Moravský Žižkov (sládek Mojmír Valihrach)
3. KOVÁŘ - Pivovar Helf Osek nad Bečvou (sládek Martin Věžník)

B. Světlý ležák (od 11% do 11,99% EPM)
1. VOLF 11% - Pivovar Volf Široký Důl (sládek Jiří Volf)

2. JADROŠ 11% - Pivovar Jadrníček Náměšť na Hané (sládek Radek Jadrníček)
3. SVATOJAKUBSKÉ PIVO 11% - Svatojakubský pivovar Hluboké (sládek Petr Malý)

C. Světlý ležák PREMIUM (od 12% do 12,99% EPM)
1. SLAVKOVSKÝ HELLES - Slavkovský pivovar (sládek Karel Vavrečka)

2. PERMON SVĚTLÝ LEŽÁK - Pivovar Permon Sokolov (sládek Jan Rada)
3. 12% KVASAR - Pivovar Kvasar Sentice (sládek Jiří Jelínek ml.)

D. Polotmavý ležák (od 11% do 12,99% EPM)
1. MUFLON polotmavý ležák 12% - Pivovar Kunratice (sládek Patrik Godovský)

2. ŽÍZNIVÝ DROMEDÁR polotmavý ležák - Pivovar Žíznivý dromedár Ostrava (sládek Zbyněk Závodník)
3. KVĚTNICE 11 - Pivovar Květnice Tišnov (sládek Ing. Miloslav Polák)

E. Tmavý ležák (od 11% do 12,99% EPM)
1. ČERT tmavý ležák - Rožnovský pivovar Rožnov pod Radhoštěm (sládek Petr Kubín)

2. KOZLOVICKÝ FOJT - Pivovar Kozlovice (sládek Ing. Petr Krpec)
3. ALBRECHT 12% KATEŘINA - Zámecký pivovar Frýdlant v Čechách (sládek Zdeněk Fousek)

F. Světlý silné pivo - spodně kvašené (od 13% do....EPM)
1. JANTAR 14 - Pivovar Neratov (sládek Ing.Jiří Gross)

2. 14° BAVORSKÁ - Pivovar Holendr Valašské Meziříčí (sládek Vlastimil Nohavice)
3. LAURENTIUS 13 - Pivovar Ossegg Praha (sládek Filip Žaba)

G. Polotmavé silné pivo - spodně kvašené (od 13% do ...EPM)
1. FOJT 13 - Velkorakovský pivovar Prostějov (sládek Petr Hajkr)

2. LARISCHE 13° - Pivovar Larische Karvinná (sládek Karel - personal nezná příjmení)
3. ABATYŠE BARBORA 13% - Tišnovský pivovar (sládek RNDr.Petr Peška)

H. Tmavý silné pivo - spodně kvašené (od 13% do... EPM)
1. ČERNÉ 13° LP - Líšeňský pivovar Brno (sládek Jiří Čejka)

2. KRUŠNOHOR tmavý speciál 14° - Pivovar Krušnohor (sládek Josef Zatloukal)
3. KAREL tmavý speciál - Svatokopecký pivovar Olomouc (sládek Ing.Ivo Hrdlička)

I. Pšeničné pivo (svrchně kvašená pšeničná piva všech % EPM)
1. 13 WEIZEN KAPLAN - Podklášterní pivovar Urban Třebíč (sládek Roman Gothard)

2. PŠENIČNÉ BÍLÉ - pivovar Chomout Olomouc (sládek Jiří Chmelka)
3. QÁSEK TRIGO 12° - Pivovarský dům Ostrava (sládek Jiří Štverka)

J. Pale Ale (světlá, polotmavá, tmavá, všech % EPM)
1. APA 12° - Vinohradský pivovar Praha (sládek Jiří Fišer)

2. SAVIŇÓN - Minipivovar Na Vyhlídce Moravská Nová Ves (sládek Jiří Fiala)
3. DUCK & DOG REAL BUDDIES PALE ALE BEER - Pivovar Rajhrad (sládek PHDr.Pavel Machan)

K. India Pale Ale (světlá, polotmavá, tmavá, všech % EPM)
1. 11 TRAC TOR IPA - Pivovar Zlatá kráva Nepomuk (sládek Žaneta Petružálková)

2. GRÁDO IPA - Pivovar Grádo Tišnov (sládek)
3. CS IPA - Pivovar Chotoviny (sládek Petr Adámek)

L. Stout + Porter
1. RUSSIAN IMPERIAL STOUT 24 - Pivovar Cobolis Praha (sládek Pavel Palouš)

2. 20° IMPULS IMPERIAL STOUT  - Pivovar Volt Jablonec (sládek Martin Palouš)
3. WELZ 13 STOUT- Pivovar Zábřeh na Moravě  (sládek Marian Bezděk)

M. Berliner Weisse (kyseláče všech barev a příchutí a všechna % EPM)
1. STRONG BERLINER WEISSE ŠVESTKA - Pivovar Cobolis Praha (sládek Pavel Palouš)

2. SUNSHINE FRUITY VIŠEŇ - Minipivovar na Vyhlídce Moravská Nová Ves (sládek Jiří Fiala)
3. SUNSHINE FRUITY MARACUA - Minippivovar na Vyhlídce Moravská Nová Ves (sládek Jiří Fiala)

N. Medové pivo (světlá, polotmavá, tmavá, spodně i svrchně kvašená piva všech % EPM))
1. MEDOVÁ 12% - Pivovar Kohutka Vyšní Lhoty (sládek Ondřej Březina)

2. RICHARD VČELAŘ polotmavé siné pivo medové  - Pivovar Richard Brno-Žebětín (sládek Milan Trávníček)
3. MEDOVÝ LEŽÁK 12%  - Městský zámecký pivovar Oslavany (sládek Tomáš Darebný)

O. Ochucená piva (všechna ochucená spodně i svrchně kvašená piva, všech % EPM)
1. MAXMILIAN G-MAX s grepovou příchutí - Pivovar Maxmilián Kroměříž (sládek Petr Skřička)

2. SVATOVAR ovocné pivo MALINOVÉ - Pivovar SVATOVAR Lipník nad Bečvou (sládek Pavel Adámek)
3. ŠVESTKOVÉ PIVO - Pivovar Starokladno (sládek Ing.Petr Macháček)

ABSOLUTNÍ VÍTĚZ SOUTĚŽE PRO ROK 2019 SE STALO PIVO Z KATEGORIE MEDOVÉ PIVO:
MEDOVÁ 12% - Pivovar Kohutka Vyšní Lhoty (sládek Ondřej Březina)/