magazín pro pro náruživé příznivce pivního moku a pivní kultury

Krkonošská pivní stezka zahájila již svoji šestou sezónu

Milovníci horské turistiky si mohou do svých plánů na nadcházející léto zařadit další tip na originální výlet. Kromě obdivu přírodní scenérie Krkonoš při něm navíc mohou ochutnat i skvělá piva z pětice lokálních minipivovarů a poté se zúčastnit slosování o hodnotné ceny. To vše jim nabízí Krkonošská pivní stezka, která v sobotu 1. června již pošesté otevřela své pomyslné brány a v provozu bude až do konce září. Symbolické odemčení“ stezky proběhne téhož dne ve zcela stylové atmosféře, na Krkonošských pivních slavnostech v Jilemnici. 

Krkonošská pivní stezka svým zájemcům nabízí horskou túru v délce zhruba třiceti kilometrů, na které mohou na čtyřech zastávkách ochutnat piva z pěti místních minipivovarů (Pecký pivovar, pivovar Trautenberk, minipivovar Fries, pivovar Hendrych a minipivovar Krkonošský medvěd). „Vzhledem k tomu, že trasa stezky netvoří okruh, mohou turisté svoje putování zahájit jak v Malé Úpě, tak i ve Vrchlabí,“ říká Karel Polívka, duchovní otec a zakladatel Krkonošské pivní stezky. „Pokud zvládnou na každé zastávce vypít tamní čepované pivo, dostanou do své kartičky razítko. Po obdržení všech pěti razítek každý účastník v cíli získá otvírák jako malý dárek. Vyplněné kartičky pak zamíří do slosování o hodnotné ceny, které proběhne 10. října,“ dodává Polívka.

Nápad provozovat Krkonošskou pivní stezku, která disponuje registrovanou ochrannou známkou ® a jejímiž partnery jsou Krkonoše - Svazek měst a obcí a web kudyznudy.cz, se zrodil před pěti lety. Tehdy Karel Polívka, který na Friesových boudách sám provozuje jednu ze zastávek stezky - minipivovar Fries - přišel s poznáním, že by si lokální minipivovary nemusely konkurovat, ale spíš spolupracovat a utvořit tak ucelený lokální a originální produkt. Vzhledem k povaze terénu, ale i plné hotelové vybavenosti jednotlivých zastávek“ totiž mohou turisté svoji cestu rozložit do více dní a užít si během putování po pivní stezce i delší pobyt na horách včetně všech dostupných služeb.

Brzy se ukázalo, že tato představa byla správná a padla na úrodnou půdu. Jsme moc rádi, že každoročně můžeme na naší stezce přivítat stále nové a nové tváře. Jezdí k nám i turisté z druhého konce republiky, pro které je to nevšední zážitek. Každoročně celou stezku během léta absolvuje mnoho stovek návštěvníků. Počet těch, kteří navštíví alespoň jednu ze zastávek nebo nenasbírají všechna razítka je však ještě mnohonásobně vyšší. Očekáváme, že stejný zájem bude i letos,“ uzavírá Karel Polívka.

Více informací naleznete na webu

https://krkonosskapivnistezka.cz/