magazín pro pro náruživé příznivce pivního moku a pivní kultury

Dražba designových pivních lahví Pilsner Urquell pro Centrum Paraple

Dražba designových pivních lahví se stala již tradiční předvánoční akcí, kterou pro Centrum Paraple pořádá Pilsner Urquell ve spolupráci se serverem iDNES.cz od roku 2012. Každý rok je vybrán designer, který navrhne originální vzhled limitované edice pivních lahví Pilsner Urquell. Ty jsou následně vyrobeny ve zvolené sklářské dílně a prostřednictvím serveru iDNES.cz online draženy ve prospěch Centra Paraple, které obdrží celkovou vydraženou částku.
Letos si připomínáme významné výročí naší státnosti – 100 let od založení samostatného Československa. Proto letošní kolekci aukčních lahví je věnována právě tomuto důležitému jubileu. Každá z deseti ručně foukaných křišťálových lahví představuje příběh jedné dekády z naší historie od momentu založení republiky a oslavuje tak hodnoty, na kterých je naše země postavená. Obvod lahví je symbolicky zdobený speciálním výbrusem, který tvoří sto faset představujících století naší republiky. Křišťálová zátka je vyvedená v barvách naší trikolory a do samotného těla lahví je precizně vybroušený přípitek, který obsahuje konkrétní milník naší historie.
Originální láhve navrhli pro Plzeňský Prazdroj Václav Mlynář a Jakub Pollág ze studia deForm, kreativní ředitelé sklárny Bomma ve Světlé nad Sázavou.
Sedmý ročník aukce nových lahví proběhne 13. 12. na serveru iDNES.cz a celý výtěžek z prodeje poputuje už tradičně na konto Centra Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy. Dražit se bude od 9 hodin. 

Vítěz dražby, který zaplatí nejvyšší částku, získá láhev s nápisem 1918 - NA NEZÁVISLOST. Vydražitelé na dalších místech získávají láhve se zátkami v následujícícm pořadí: 1934 - NA PROSPERITU, 1945 - NA MÍR, 1958 - NA TVOŘIVOST, 1968 - NA LIDSKOST, 1977 - NA ODVAHU, 1984 - NA NEÚSTUPNOST, 1989 - NA SVOBODU, 1998 - NA VÍTĚZSTVÍ a vydražitel na desátém místě láhev 2018 - NA BUDOUCNOST.

Tradiční aukce se koná již posedmé. Nejvyšší cena padla loni, kdy vítěz získal láhev za 250 tisíc korun.