Dny českého piva 2019 jsou tady - přehled zapojených pivovarů a nabízených speciálů

Dny českého piva pořádá Český svaz pivovarů a sladoven od 24. 9. do 30. 9. 2019.
Akce startuje v úterý 24. září přípitkem na Svatováclavské slavnosti a symbolickým naražením sudu vítězného ležáku v degustační soutěži České pivo 2019.
 

Do oslav se zapojí celkem 34 pivovarů:

 1. Baštecký pivovar nabídne spodně kvašený tmavý ležák BAŠTECKÝ HEJKAL 14° . Piva pivovaru můžete ochutnat na Slavnostech piva v Bašteckém pivovaru, které se konají 28.9.
   
 2. Pivovar Zlatá kráva  reprezentuje jedinečná várka tradičného českého ležáku PLNOTUČNÁ 12.Pivo je vařenou českou tradiční metodou se zeleným hlávkovým chmelem. Sklizeň chmele probíhá pouze jednou za rok, a to na přelomu srpna a září. Vyjimečné je nejen svým svěžím chmelovým aroma a chutí, i vzácnou dostupností čerstvého chmele! Kvašení v otevřené spilce a dlouhé zrání v ležáckém sklepě, dodávají pivu vyrovnanou chuť a sametovou pitelnost. Řemeslné pivo s lahodnou plností, vyváženou chmelovou chutí, jemným řízem a zlatavou barvou. Nefiltrované a nepasterizované pivo.
   
 3. Beskydský pivovárek připravil svrchně kvašený speciál IPA OSTRAVICKÝ SVATOVÁCLAVSKÝ SPECIÁL. Spojení vody z beskydských hor s hanáckým sladem, za několikanásobného vydatního chmelení oregonskými chmely, dává tomuto Svatováclavskému speciálu vyjímečnou chuť a vůni.
   
 4. Zámecký pivovar Břeclav uvařil na počest sv. Václava, patrona českého piva, Knížecí polotmavý speciál. Speciál s obsahem alkoholu 5,2 % obj., se vyznačuje jemně karamelovou chutí s hutnou jemně tmavou pěnou nasládlé chuti.
   
 5. Budějovický Budvar nabídne NEFILTROVANÝ BUDVAR 33, který má právě 33 jednotek hořkosti a to především díky českému chmelu Agnus, který patří k jedné z nejvíce hořkých odrůd vůbec.
   
 6. Hasičský pivovar Bítov reprezentuje BÍTOVSKÝ ČERNÝ TESÁK. Jde o polotmavý ležák, který si vybojoval 1. místo v Jarní ceně českých sládků. 
   
 7. Plzeňský Prazdroj vás zve v rámci Dnů českého piva na na Architektonické procházky plzeňským pivovarem.
   
 8. Pivovar Ládví Cobolis připravuje na pátek 27.9. v pivovaru, v KD Ládví a před KD Ládví akce s názvem Dny českého piva na Ládví. Během dne se můžete těšit na požehnání pivovaru, a nebo komentované prohlídky pivovaru s degustací.
   
 9. Pivovar Holba připravil  SVATOVÁCLAVSKÝ POLOTMAVÝ KROUŽKOVANÝ LEŽÁK
   
 10. Chodovar nabídne PREZIDENT 12° - pivo, které v sobě tvrdohlavě snoubí nasládlost jihočeských ležáků s rafinovanou plzeňskou hořkostí. Letos za to dostalo na mezinárodním pivním festivalu v českých budějovicích prestižní zlatou pečeť.
   
 11. Chomout nabídne CHILLI LAGER. Tradiční světlý ležák s hodně netradičním řízem. Chuť čerstvých chilli papriček se po vašem těle rozlije jako čisté blaho. A nejlíp uděláte, když vlezete přímo do chomoutu. Pivovar pro vás totiž připravil speciální menu, které se s tímhle pivem dokonale doplňuje.
   
 12. Jarošovský pivovar uvařil JAROŠOVSKÝ ROCHUS 16° - Pět pečlivě vybraných druhů sladu, vaření na dva rmuty, prvotřídní žatecké šištice. Výsledek: božský chmelový nektar. Plné tělo s karamelovou chutí vyváženou jemně ulpívající hořkostí. Říz střední.

   
 13. Pivovar Jílovice JÍLOVICKÁ SPECIÁLNÍ 13°
 14. Klenot-pivovar Hradec Králové
 15. Pivovar Kolčavka KOLČAVKA – LEGIONÁŘ 12°
 16. Minipivovar Kolštejn KOLŠTEJN – LEŽÁK BRAN 12°
 17. Měšťanský pivovar v Kutné hoře Zlatá 12 Chmelená za studena
 18. Kyjovský pivovar KYJOVSKÝ SVATOVACLÁVSKÝ LEŽÁK
 19. Litovel LITOVELSKÝ LEŽÁK VÁCLAV 12°
 20. Svijany SVIJANSKÝ DUX
 21. LOBKOWICZ LOBKOWICZ – SVÁTEČNÍ LEŽÁK SV. VÁCLAVA
 22. Pivovar Lužiny LUŽINSKÝ SVATOVÁCLAVSKÝ LEŽÁK
 23. Pivovar Moravia MORAVIA – ZONCNA
 24. Nová Sladovna NOVÁ SLADOVNA – SVATOVÁCLAVSKÝ SPECIÁL 13°
 25. Pivovar Podlesí PODLESKÝ SINGLE HOP ALE 13°
 26. Pivovar Purkmistr PURKMISTR – KÁVOVÝ SPECIÁL 14°
 27. Pivovar Trilobit TRILOBIT - LEŽÁK 12°
 28. Únětický pivovar ÚNĚTICKÝ SVATOVÁCLAVSKÝ SPECIÁL VÁCLAVŮV MEDVĚD 14°
   
 29. Velkopopovický Kozel vás zve v rámci Dnů českého piva na Klobáskofest 2019 v areálu pivovaru.
   
 30. Znojemský měšťanský pivovar ZNOJEMSKÝ IPL 12°
 31. Zubr PŘEROVSKÝ ZUBR EXTRA HOŘKÝ 12,5°
 32. Samson SAMSON – NEFILTROVANÝ LEŽÁK
 33. Staropramen SMÍCHOVSKÁ EXTRACHMELENÁ 12
 34. Kounický pivovar