magazín pro náruživé příznivce pivního moku a pivní kultury

V. ročník festivalu malých a mini českých pivovarů - Pivo na Náplavce 2017

Čas a místo konání akce
16.06.2017 to 17.06.2017
Náplavka
Rašínovo nábřeží
Praha
V. ročník festivalu malých a mini českých pivovarů - Pivo na Náplavce 2017

Piva 50 malých a mini českých pivovarů degustovaná výhradně ze skla, k tomu příležitostná várka festivalového speciálu světlého ležáku Vltavské ouško, spousta skvělé muziky a také všemožné dobroty nejen z farmářského tržiště, které bude na festival navazovat. To vše čeká návštěvníky 5. ročníku Piva na Náplavce v centru Prahy.

Stejně jako v předchozích letech i letos se můžete těšit na příležitostnou várku festivalového piva. Pro tentokrát se jeho výroby ujal Rodinný pivovar Krušnohor z Kraslic na Sokolovsku, druhý nejoblíbenější pivovar loňského IV. ročníku festivalu, jedná se o 10% světlé výčepní pivo a opět nese název jednoho z plaveckých stylů. Oproti standardní kraslické desítce se tato liší zejména vyšší hořkosti, nižším stupněm prokvašení a také studeným chmelením.

K dispozici ho bude úctyhodných 500 litrů. Většina v sudovém/čepovaném provedení, pár desítek litrů ale též ve skleněných lahvích.

Stupňovitost: 10 % hm., obsah alk.: 3,9 % obj., hořkost: 40 IBU.

Složení: pitná voda, ječné slady (plzeňský a Carapils), upravené chmely (Žatecký poloraný červeňák, Sládek, Premiant a Harmonie).

Sládek: Vojtěch Slivoň.

VSTUP NA FESTIVAL I DOPROVODNÝ KULTURNÍ PROGRAM BUDE ZDARMA, PODMÍNKOU DEGUSTACE PIV VŠAK BUDE KOUPĚ NAŠEHO SKLENĚNÉHO DŽBÁNKU***, resp. FESTIVALOVÉHO DEGUSTAČNÍHO SETU.
*** TENTÝŽ DŽBÁNEK BUDE MOŽNÉ POUŽÍVAT PO OBA DNY KONÁNÍ FESTIVALU.

Více informací