Festival PIVNÍ SLAVNOSTI TÁBOR 2025 se budou konat již tradičně v prostorách hotelu Palcát ve dnech 27. až 29. 3. 2025. Nabídka pivovarů bude opravdu bohatá. Můžete se těšit na 20 pivovarů, více než 100 druhů piv a v neposlední řadě také na bohatý doprovodný a kulturní program během všech 3 dní.
Na návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program plný skvělých kapel. Celým večerem bude opět provázet moderátor Vladislav Slezák. Součástí programu budou také soutěže pro návštěvníky, pivní soutěže a další pivní aktivity. V průběhu večera vystoupí kapely UDG, Tlustá Berta, Argema, Náhodný Výběr, PoPřechodu, Parkán, Big Papa a Siluety.
Nabídka pivovarů bude opravdu bohatá. Můžete se těšit na 20 pivovarů, více než 100 druhů piv.
POTVRZENÉ PIVOVARY:
Pivovar Bakalář
Pivovar Bakalář z Rakovníka se pyšní bohatou historií sahající až do roku 1454. Tento tradiční pivovar nabízí piva, která v sobě spojují léty prověřené receptury a mistrovské řemeslo. V jejich sortimentu najdete klasické ležáky, které ctí českou pivovarskou tradici, ale také zajímavé speciály, které osloví i náročné milovníky piva. Bakalář je synonymem poctivosti a kvality, což potvrzuje i řada ocenění z pivních soutěží.
Pivovar Balík
Rodinný pivovar Balík začal vařit v roce 2023 a nachází se ve vesničce Vosná na samém okraji Jižních Čech, nedaleko hory Blaník. Přímo u pivovaru najdete pivovarský výčep s posezením, najdete nás také na okolních kulturních akcích a v okolních podnicích. Vaříme převážně spodně kvašená piva, příležitostně speciály a svrchně kvašená piva. Používáme naší vlastní vodu, která dělá z našeho piva jedinečný zážitek a klademe důraz na výběr surovin. Naší stálou nabídku tvoří světlá piva Desítka, Jedenáctka, Dvanáctka a černý ležák Black B.
Pivovar Bejval
Olešnický pivovar v.d. byl založen skupinou nadšenců v roce 2021 a svůj provoz zahájil v prosinci roku 2023. Nachází se v areálu olešnického zámku, ve stínu věže kostela sv. Václava, kde až do roku 1786 pivovar „bejval“. Na všem, co souvisí s obnovou tradice vaření piva v Olešnici, se od začátku podílí členové družstva. Pivovar se zaměřuje na tradiční české ležáky i originální pivní speciály, které vznikají s láskou k pivovarskému řemeslu. Ačkoliv je pivovar na světě teprve krátce, již nyní si díky skvělému pivu a neúnavnému nasazení družstevníků získává četné příznivce doma i za humny.
pivovar Bernard
Rodinný pivovar Bernard v Humpolci je tradičním výrobcem předního českého piva. „vlastní cestou“
Pivovar Broumov
Originální klášterní pivo Olivětinský OPAT: Pivovar má vlastní sladovnu a je tak soběstačný s jednou z hlavních surovin k výrobě piva – ječným sladem. Rovněž zdroj vody je vlastní – v objektu pivovaru je artézská studna. Třetí základní surovinou k výrobě piva, kterou pivovar nakupuje, je žatecký chmel. Pivovar vyrábí světlá piva – 10%, 11%, 12%, 13%, 14%, polotmavé 17% a tmavé pivo 13%. Část výroby tvoří též piva nefiltrovaná a speciální jako je tmavé třešňové pivo, pepřové a konopné pivo aj.
Pivovar Bukovar
Vaří spodně i svrchně kvašená piva. Pro výrobu piva používají nejen kvalitní suroviny, ale především kojeneckou vodu čerpanou z podzemního jezera, které zaručuje výjimečnou chuť jejich piva. Zveme návštěvníky nejen na stánek, ale i do pivovaru, který se nachází v Dolní Bukovsku na jihu Čech.
Pivovar Fracek
Další pivo s příběhem? Ne že bychom příběh neměli, ale chcete snad dobrý pivo a ne pohádky ovčí babičky. Takže u nás je to o pivu a lidech, co se kuli němu dali dohromady. Potkali jsme se v Hodkovičkách, ale známe se dlouhý roky, i když má každej svůj byznys, tak korporát přece nechceš donekonečna. Přes dva roky jsme vařili v garáži, kde jsme získali první zkušenosti s takovým tím domácím vařením. Když tomu dáte všechno, kámoš se stane kvalifikovanym sládkem, tak po pár letech to začne bejt fakt dobrý pivko. Jenže teta a děda to až tak neocení, chce to jít ven. A jak jsme seděli od rána do večera v kanclu (každý v jiným), chtěli jsme tomu dát trochu (víc) šťávu. No a Fracek je tohodle všeho výsledkem! Našim cílem je vařit kvalitní řemeslná piva, který si ponesou osobitost a zachutnaj všem fanouškům dobrýho piva doma i ve světě.
pivovar Křížek
Pivovar KŘÍŽEK jsem založil a první várku uvařil koncem roku 2018 v Táboře na „Kouřimově“. S plánovaným ročním výstavem 50 hektolitrů se můj pivovar právem řadí k nejmenším komerčním pivovarům v České republice. Splnil se mi sen. Kdo by si nepřál mít na zahradě pivovar! Vařím piva tradiční i netradiční. Světlá, tmavá. Prostě piva, na které mám chuť a která mě baví. To vše z lásky k výbornému pivu. A na závěr pivovarské „Dej Bůh štěstí“.
Pivovar Malý Janek
Pivovar Maly Janek z Jinec v sobě spojuje tradici a moderní přístup k vaření piva. Jeho portfolio zahrnuje pestrou škálu piv, od tradičních českých ležáků až po svrchně kvašené speciály, které osloví milovníky pivní rozmanitosti. V každém doušku je cítit poctivá práce a vášeň pro pivovarské řemeslo.
Pivovar Obora
Jihočeský pivovar ze stejnojmenné vesnice u Tábora jde vlastní cestou. Udává směr zejména v oblasti sourů, kterými svůj region už dávno přerostl. Oborská piva jsou autentická, vařená z velké části z vlastních lokálních surovin. Vyrábí spodně i svrchně kvašená piva, nebojí se speciálů a nové pivní styly jsou pro něj výzvou, které nedokáže odolat. Celý pivovar je součástí promyšleného koloběhu surovin a energie, na což může být, spolu s kvalitou piva, právem hrdý.
Pivovar Pod Lípou
Rodinný Pivovar Pod Lípou v Kyšicích u Plzně přináší autentická piva, vařená s láskou a respektem k tradičním postupům. Každé pivo je výsledkem pečlivě vybraných surovin a důsledné práce sládků, kteří dbají na každý detail výroby. Sortiment zahrnuje klasické ležáky i originální pivní speciály, které potěší zkušené pivní nadšence i příležitostné ochutnávače.
Pivovar Poutník
„Naše pivovarská tradice sahá až do roku 1552. Vaříme poctivé nepasterizované pivo, které si díky šetrnému zpracování uchovává plnou chuť i vůni. Spojení staletého řemesla s moderními postupy dělá z našich ležáků a speciálů nejen zážitek pro milovníky piva, ale také držitele ocenění z prestižních soutěží.“
Pivovar Soběslav
Soběslavský pivovar byl otevřen 26.6. 2021. Vychází z historie měšťanského pivovaru v Soběslavi jehož počátek spadá do 17. století. V pivovaru vaří spodně i svrchně kvašená piva.
Pivovar Staropramen
Prezentované speciály: Stella Artois: belgický speciál 12° světlý ležák Hoegaarden White: belgický speciál 12°, svrchně kvašené pivo Hoegaarden Rosée: belgický speciál Guinness: irské tmavé pivo
Pivovar Transformátor
Pivovar Transformátor si za deset let své existence vydobyl své místo mezi českými minipivovary. Svědčí o tom každoroční ocenění z prestižních soutěží ( Pivní pečeť, Jarní cena českých sládků). Pivovar se věnuje pouze pivům spodně kvašeným, tedy českým ležákům. Dej bůh štěstí.
Pivovar Trilobit
Pivovar Trilobit z pražských Libní si zakládá na spojení pivovarských tradic a moderních technologií. S důrazem na kvalitu surovin a precizní výrobu nabízí širokou paletu piv – od světlých a tmavých ležáků po svrchně kvašené speciály inspirované světovými styly. Každé pivo nese originální charakter a nezaměnitelnou chuť, kterou ocení nejen znalci, ale i příležitostní milovníci piva.
Pivovar Všerad
Pivovar Všerad z Podbrdské obce Všeradice staví na poctivém českém pivovarnictví a přináší tradiční piva s nezaměnitelnou chutí. Své ležáky a speciály vaří podle osvědčených receptur z kvalitních surovin, což jim zaručuje jedinečný charakter.
Pivovar Zvíkov
Královský pivovar Zvíkov, nacházející se v malebném prostředí Zvíkovského Podhradí, je jedním z průkopníků moderního českého minipivovarnictví. Piva zde vaří podle historických receptur a tradičních postupů, což zaručuje jedinečnou chuť a prvotřídní kvalitu. Sortiment zahrnuje ležáky, speciály i sezónní piva, která osloví široké spektrum pivních gurmánů. Pivovar je známý svou pečlivostí a vášní pro řemeslo, což potvrzují i četná ocenění.
Pivovar Fčelín
Pivovar Fčelín Budišovice: Pivovar Fčelín, je nově založený rodinný podnik, který začal svůj příběh psát v roce 2024 ve vesničce Budišovice, nedaleko Ostravy. Přestože se zdálo, že vše půjde hladce, oficiální spuštění provozu se nakonec posunulo na leden 2025. Tento čas navíc byl však využit k pečlivému testování receptur a hledání dokonalé chuti. Pivovar Fčelín se rozhodl specializovat na ležáky, což je tradiční český styl piva, který je mezi místními obyvateli velmi oblíbený.
Pivovar Stráž nad Nežárkou
Pivovar Stráž s.r.o. vznikl v roce 2021. Navazuje na tradici vaření piva ve Stráži nad Nežárkou, které započalo roku 1553 a trvalo až do roku 1926. Po sto letech tak došlo k obnově pivovarnictví v nově zrekonstruovaném areálu bývalého výrobce dřevěných hraček JAS. Vaří se zde tradiční česká spodně kvašená piva.