magazín pro náruživé příznivce pivního moku a pivní kultury

Panský pivovar Sokolnice

Zakladní informace
Typ pivovaru: 
Rok založení: 
2017
Status pivovaru: 
Aktivní
Obec: 
Hodnocení pivovaru
Average: 4 (4 votes)

Po dlouhé a náročné rekonstrukci budou mít Sokolnice u Brna zase svůj vlastní pivovar. Po dvou stech letech se první zkušební várka uvaří letos na jaře a v létě se to rozjede naplno. Vařit budeme hlavně typické poctivé české ležáky z těch nejpoctivějších českých surovin bez přidání jakýchkoli náhražek, extractů a barviv.
Samozřejmě nemůžou chybět ani piva pšeničná a vyzkoušíme i pivo žitné a uvidíme jak vám bude chutnat. Svrchně kvašená IPA a APA o různé stupňovitosti, piva tmavá ( čokoládová a kávová ) i polotmavá a ovocná budou v naši nabídce plně zastoupeny. A přes léto nemůže chybět ani pivo cyklistické. Taková spodně kvašená 8% s chutí piva a ne vody po dlouhé jízdě vůbec neuškodí a můžete si vzít v petce zásobu na cestu, za dalším kopcem příjde k duhu.
Pokud budete mít zájem, můžete si na svou oslavu pod dohledem našeho sládka uvařit vlastní pivo. Vyberete si z našich receptur pivo, které máte nejraději, my dodáme suroviny a vy s námi strávíte den při vaření a potom můžete chodit ochutnávat v průběhu kvašení a dokvašování. No a potom pivo stočíme a vy mu dáte jméno. Jenom nezapomeňte na dlouhou dobu kvašení, aby si vaši hosté na oslavě na vašem pivu pochutnali a nemuseli se na něj jen dívat v ležáckém tanku.
Všechna naše piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná.
Naše měděná 500 litrová varna je umístěna přímo v restauraci, takže můžete být svědky toho, jak se ze čtyř jednoduchých surovin (voda, slad, chmel a kvasnice ) stává ten zázrak, kterému říkáme PIVO. Pro hlavní kvašení používáme 1000 litrové otevřené spilky a na dokvašování 1000 litrové ležácké tanky. Ať se vám u nás líbí a pivo chutná, protože kde se pivo vaří tam se dobře daří.

Piva pivovaru
Více informací : 

Lokalizace na mapě